Doprava zdarma pri objednávke nad 100€.

Od cestovateľského sna k vlastnej značke| Berberbag - Náš príbeh

Náš príbeh sa začal písať v roku 2018, keď som prvýkrát navštívil Maroko a zaujali ma nádherné remeselné produkty - keramika, koberce, tepané kovové lampy, no najmä kožené tašky a batohy, ktoré tu majú tradíciu tisíce rokov. Táto cesta ma inšpirovala, a tak som začal vodiť skupiny cestovateľov po tejto fascinujúcej krajine.

Tkané koberce a šatky v pohorí Atlas

Foto: Tkané šatky a koberce (pohorie Atlas)

 

Osud sa však postaral o to, aby sa do príbehu zapojil aj môj starý známy, ktorý mal túžbu pripojiť sa k našej skupine. Po niekoľkých dobrodružných cestách sme si upevnili naše zaprášené priateľstvo a začali sme vážne uvažovať o spoločnom podnikaní. Keď sme sa zaspomínali na naše dobrodružstvá v Maroku a na jedinečnú krásu marockej kože, všetko do seba zapadlo a začalo dávať zmysel.


Foto: Ručne maľovaná keramika (Essouira)

 

Začiatkom roka 2022 sme sa spojili so svojimi obľúbenými miestnymi krajčírmi, ktorí nám dovtedy vyrábali veci pre nás samých. My sme sa stali návrhármi a oni šikovnými remeselníkmi, ktorí precízne šili podľa našich dizajnov. Šéf krajčírov, Imad, ochotne a s nadšením prijal ponuku na spoluprácu a začali sme posúvať veci vpred. Po pár týždňoch sme doladili náš prvý kožený batoh - Fez a začali pracovať na daľších. 

Foto: Koželužne (Marrakéš)

 

V novembri sme mali komplenté portfólio produktov a vydali sme sa už po 8 raz do Maroka, tentokrát však nie len dovolenkovo, ale na pracovnú cestu. Zvládli sme všetky vybavovačky, colné konania a nepredstaviteľné množstvo byrokracie a úsilia na to, aby sa náš sen stal skutočnosťou. Bolo to dlhé a náročné obdobie, no každý moment stál za to.

Foto: Imad nám ukazuje ako správne vybrať hovädziu useň (Marrakéš)

 

Berber & Co. sa dnes môže s hrdosťou prezentovať ako značka, ktorá prináša nezameniteľné výrobky spojené so starodávnym marockým remeslom a moderným dizajnom. Naši remeselníci majú v sebe kúsok histórie, ktorú prenášajú do každého výrobku. Snažíme sa o udržateľnú výrobu a pracujeme s tradičnými technikami, ktoré dodávajú našim produktom autenticitu a jedinečný šmrnc.

Foto: Imad nám ukazuje ako správne vybrať koziu useň (Marrakéš)

 

Berber & Co. je pre tých, ktorí ocenia unikátnosť, prírodnú krásu a kvalitu. Každý náš produkt je prevedený s láskou k remeslu a zanecháva nezmazateľný dojem. Sme hrdí, že môžeme prinášať do Vášho života kúsky marockej histórie, ktoré môžete nosiť s hrdosťou a štýlom.

Foto: Starobylé námestie Jemmaa el-Fnaa (Marrakéš)

 

Vstúpte do sveta Berber & Co. a objavte krásu marockých koží spojenú s moderným dizajnom a udržateľnou filozofiou. Buďte súčasťou nášho príbehu a zažite magickú atmosféru Maroka vo vlastných rukách.

Berber & Co.: Udržateľnosť, Tradičné Remeslo a Moderný Dizajn

Späť do obchodu